Klej mocny Naklejki Odklejanie

Czy etykietę można odkleić?

16 maja 2019

Nadruki na kleju odlepnym

Czy istnieje możliwość odklejenia etykiety od powierzchni bez jej uszkodzenia? Okazuje się, że tak, etykiety do drukarek łatwo odklejalne, które pokryte są specjalnym klejem, który nie pozostawia śladów. W ten sposób istnieje możliwość oklejenia cennych produktów, przedmiotów. Co najważniejsze, naklejki można ponownie przykleić w inne miejsca. To rozwiązanie satysfakcjonujące dla osób, które zmuszone są do naniesienia oznaczeń tylko na pewien czas.

Cel korzystania z etykiet odklejalnych

Naklejki są nawinięte na rolkach, rzadko na arkuszach. Znajdują zastosowanie wszędzie, gdzie istnieje zapotrzebowanie na etykiety, które nie mogą w żaden sposób zabrudzić podłoża. Poza tym mają zapewnić czytelność prostych nadruków oraz trwałość przez dłuższy okres czasu, nawet do roku. Sprzęt do drukowania ma możliwość dopasowania wielkości etykiety, co jest zależne od oznakowywanego produktu. Za sprawą łatwo odklejanego kleju można umieścić je na powierzchniach szklanych, laminatach, okładkach książek, artykułach z drewna i wielu innych.

Możliwość doboru rodzaju kleju

Wielu producentów przy wyborze etykiet jest w stanie zaproponować także rodzaj kleju. W momencie dokonywania wyboru należy podać informacje, na jakie materiały mają zostać aplikowane naklejki oraz czy mają być wielokrotnego użytku. Dodatkowo można dobrać materiał wierzchni. Może być to papier lub folia. Istotne jest także, w jakich temperaturach będzie przetrzymywana etykieta. Wobec podanych parametrów można dostosować klej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *