Etykiety do drukarek Naklejki

Czy istnieje możliwość naniesienia druku na stronę klejącą?

10 listopada 2019

Etykiety do drukarek z drukiem od strony kleju

Coraz częściej wykorzystuje się etykiety do drukarek, których nadruk znajduje się na powierzchni klejącej. To sposób na bardziej ekonomiczne wykorzystanie materiału i powierzchni do zadruku. Producenci takiego rozwiązania udostępniają na rynku etykiety z klejem selektywnie zdezaktywowanym. Jest to możliwe za pomocą dezaktywatora kleju. W jakich przypadkach warto zastosować ten sposób na oznaczenie przedmiotów?

Maszyny fleksograficzne do wytwarzania specjalnych etykiet

Z pewnością każdy miał styczność z etykietami „peel off”, to książeczka, która pełni formę zarówno etykiety, jak i broszury informacyjnej. Stosuje się ją zwłaszcza na butelkach z wodą mineralną i wielu innych produktów. Dzięki swojej przezroczystości daje możliwość przeczytania treści zawartych na odwrocie etykiety na warstwie klejącej. Do wykonania takiej naklejki konieczne jest użycie modułu do rozwarstwiania materiału wierzchniego od podkładu silikonowego delaminacji.

Wskazówki dotyczące produkcji etykiet z drukiem od strony kleju

Wielu specjalistów przestrzega, aby naklejki na butelki były wykonywane z papieru lub folii. Z doświadczenia wynika, że klej kauczukowy nie daje spodziewanych rezultatów, gdy etykiety mają być przechowywane w chłodniach, mroźniach czy lodówkach. Na stronie frontowej istnieje możliwość zadruku dowolnej ilości kolorów, ograniczenie wynosi 6 barw. Etykiety typu peel off wykonywane są w jednym lub dwóch przebiegach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *