Rozmiar etykiet

Czy wiesz, w jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar etykiet do drukarek?

8 października 2019

Dokonanie wyboru etykiety nie należy do najłatwiejszych. Prawidłowa selekcja pomiędzy różnymi rodzajami surowców, z których wykonuje się naklejki oraz dobranie odpowiedniego rozmiaru dla drukarki, to w przypadku wielu branż prawdziwa sztuka. Co stanowi kluczowe kryterium przy zakupie etykiet do sprzętu drukującego?

Dopasowanie etykiet do procesów zachodzących w przedsiębiorstwie

Okazuje się, że kluczem, który gwarantuje dobrze dobrane etykiety do drukarek jest wiedza dotycząca sposobów magazynowania, oczekiwaniach odbiorców, klientów czy świadomość procesów, które zachodzą wewnątrz firmy. Istotna jest także charakterystyka towarów, na których będą przyklejane etykiety. W przypadku przetwórni ryb używa się konkretnego typu naklejek, a z kolei jeśli chodzi o producentów okien, to oznaczenia będą się diametralnie różnić. Na co należy zwrócić uwagę, aby odpowiednio dopasować etykiety?

Wymiary rolek dopasowane do drukarki

Rozmiary zakupionych rolek są niezwykle ważne. Szerokość i wysokość, co ważne, zawsze podaje się właśnie w tej kolejności, ponieważ takie zasady obowiązują w poligrafii. Ułatwia to komunikację, nie trzeba dodawać dodatkowych informacji. Zastanawiając się nad zakupem, warto mieć na uwadze, że w przedsiębiorstwie dysponujemy konkretnym sprzętem. Stąd też każdy parametr, te dotyczące wymiarów muszą być kompatybilne z modelem urządzenia, które będziemy obsługiwać. Jeśli zamówimy zbyt małe lub za duże etykiety do drukarek, to z pewnością niemożliwe będzie prawidłowe ich wydrukowanie.

Druk a otoczenie

Druk drukowi jest nierówny. Na rynku można wykorzystywać termiczny, termotransferowy, wielokolorowy lub czarnobiały, foliowy czy też papierowy. W każdym z tych przypadków znaczenie ma posiadana przez przedsiębiorstwo drukarka. Ważny jest też sposób przechowywania oznaczonych etykietami produktów. Nie każdy wydruk dobrze znosi minusowe temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *