Czytniki kodów kreskowych

Czytniki kodów kreskowych do inwentaryzacji

22 lipca 2019

Wielkimi krokami zbliża się żmudna i trudna inwentaryzacja? W takiej sytuacji najlepiej wyposażyć się w inwentaryzator z czytnikiem kodów kreskowych lub chipów zbliżeniowych. To najlepszy sposób, aby przyspieszyć wiele procesów w sklepie, w hali magazynowej. Każdy pracownik wyposażony w taki sprzęt pracuje efektywniej niż osoba, która posługuje się długopisem i formularzem do inwentaryzacji.

Krótszy czas dokonywanych obliczeń

Czytnik kodów kreskowych powinien zawierać wgraną aplikację do wymiany danych z programem, który prowadzi kartoteki środków trwałych i wyposażenia przedsiębiorstwa. Jednak należy pamiętać, że odczytywane kody kreskowe muszą być w dobrym stanie i jakości, aby umożliwić prawidłową pracę skanerowi. Etykiety do drukarek, na które naniesione są później kody kreskowe, to także integralna część poprawnie i szybko przeprowadzonej inwentaryzacji. Co tak naprawdę daje taki czytnik kodów firmom przemysłowym, handlowym, szpitalom i wielu innymi placówkom?

Szybko i sprawnie – koniec z przykrymi obowiązkami podczas inwentaryzacji

Czytniki przenośne do kodów kreskowych dokonują szybkiego spisu środków trwałych, wyposażenia, materiałów oraz towarów. Skanery gwarantują również komfort oraz wygodne mobilnej pracy. Poza tym, każdy inwentaryzator stara się unika uciążliwych, powtarzających się pomyłek. Warto zaznaczyć, że każde ogniwo zaangażowane w inwentaryzację, jest podobnie za nią odpowiedzialne.

Wybór skanera do kodów kreskowych

W przypadku najnowszych inwentaryzatorów współdziałają one z Androidem, Windows Mobile i Windows CE. Jak zbudowany skaner do kodów? Duże znaczenie w dalszej pracy i wykorzystaniu urządzenia jest wielkość i czytelność ekranu. Częstym postulatem wymienianym przez użytkowników skanerów jest konieczność długiej pracy baterii. W przeciwnym razie, urządzenie tańsze będzie irytować i wprowadzać opóźnienia w inwentaryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *