Etykiety z klejem standardowym Klej mocny

Kleje wykorzystywane z etykietami

20 maja 2019

Etykiety samoprzylepne cechują się różnymi rodzajami kleju. Można je podzielić na akrylowe oraz kauczukowe. Patrząc na ich ogólną charakterystykę oraz specyfikę zastosowania, możliwe jest dokonanie rozróżnienia na kleje standardowe, oceniane jako trwałe, mocne, czyli super trwałe, a także mrożenie, będące odporne na niskie temperatury oraz odlepny, czyli nie pozostawiający śladu po jego zastosowaniu.

Etykiety z klejem standardowym

To zdecydowanie najczęstszy wybór klientów. Etykiety z tym klejem są przeznaczone do ogólnego zastosowania, tj. aplikacji na gładkie i suche powierzchnie, które nie są narażone na oddziaływanie nietypowych warunków otoczenia. Etykiety do drukarek z klejem standardowym stosuje się do rolek papierowych oraz folii PP lub PE. W branży przyjęło się nazywanie go akrylowym, na bazie wody czy też wodno rozpuszczalny. Ich dobra siła klejenia nadaje się do wszystkich powierzchni. Kusząca jest też niska cena, a to z racji ogólnodostępności tego rozwiązania na rynku.

Klej mocny dla bardziej wymagających

Etykiety, w których zastosowano klej mocny można zakupić w postaci papierowych rolek lub folii PP lub PE. Klej kauczukowy, bo tak jest nazywany w branży, wykazuje bardzo dobrą siłę klejenia do niemalże wszystkich powierzchni. Klej wykazuje mocną odporność na działanie wody. Okleja się nimi powierzchnie, które zalicza się do szczególnie trudnych, tj. zimne i wilgotne.

Oznaczenia do warunków mrożenia

Etykiety do drukarek na mrożenie zawierają specjalny klej, który wytrzymuje w warunkach głębokiego mrożenia. Najczęściej wykorzystuje się je w przemyśle spożywczymi wraz z produktami przechowywanymi w warunkach niskiej temperatury, czyli najczęściej poniżej 0°. Klej odporny na minusowe temperatury posiada znacznie zwiększoną przylepność. Producenci zalecają, aby korzystać z drukarek termotransferowych, które są wydajniejsze niż inne rodzaje tej kategorii sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *