Naklejki Znakowanie

Stosowanie etykiet w przypadku znakowania trudnych powierzchni

14 maja 2019

Wybór specjalnego kleju

Istnieją takie powierzchnie, które wykazują odporność na działanie klejów. Tym samym naniesienie na nie etykiet samoprzylepnych jest praktycznie niemożliwe. Znaleziono jednak rozwiązanie, które nazywane jest często klejem na opony. To substancja, która wykazuje właściwości dużej przylepności. Etykiety do drukarek z takim klejem są nawinięte na rolkach. W arkuszach nie są dostępne w sprzedaży, a to ze względu na wysoką temperaturę drukowania w urządzeniach biurowych do tego dostosowanych.

Dlaczego warto stosować mocny klej do etykiet?

Nie ma praktycznie ograniczeń w kontekście doboru rozmiaru etykiet. Wszystko zależy od wymiarów oklejanego produktu. Do wycięcia ich będą potrzebne noże wycinające. Mocny klej do etykiet warto stosować, ponieważ zapewnia wyjątkową trwałość przez długi czas. Bardzo często ten rodzaj oznaczeń jest wykorzystywany w branży oponiarskiej. To za sprawą wysokiej adhezyjności przylega doskonale do bardzo trudnych powierzchni.

Zastanów się nad swoim zapotrzebowaniem

Należy zaznaczyć, że klej po odklejeniu pozostawia na powierzchni ślady. Nie są to całkowicie usuwalne etykiety do drukarek. Alternatywą dla tej przypadłości jest możliwość skorzystania ze specjalnego kleju, który stosuje się do oznaczania tkanin. Nie pozostawia śladu, nie uszkadza cennego przedmiotu. Jednak w przypadku trudnych powierzchni, warto go przetestować zanim zdecydujemy się na wykonanie większej ilości naklejek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *